shopping_cart0 Krepšelis

Leidykla „Lucilijus“, Stoties g. 5, 2 aukštas, Šiauliai

Vidutė Zubrienė. Taisyklingai kalbėti mokausi žaisdamas. II dalis

ISBN: 9789955325956
17,00 €
1 vnt.
Apie prekę

Priemonė skirta ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams, pradinių klasių mokiniams, taip pat specialiųjų poreikių įvairaus amžiaus mokiniams.

Jos tikslas – mokyti gramatiškai taisyklingos kalbos, derinant būdvardžius su daiktavardžiais giminėmis, skaičiais ir linksniais, plečiant žodyną, mokant sudaryti  taisyklingus sakinius.

Šį leidinį gali naudoti logopedai, specialieji pedagogai, auklėtojai, mokytojai ir tėvai.

Priemonę sudaro užduotys, atliekamos trimis būdais:

- užduočių lapai ir tais pačiais skaitmenimis pažymėtos mažos paveikslėlių kortelės, kurios uždedamos ant užduočių lapų (1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 12, 13, 16, 17, 22, 23, 24, 25, 26, 27 lapai);

- užduočių lapai, kuriuose paveikslėliai sujungiami nuvalomu rašikliu (6, 7, 8,10, 11, 14, 15, 18, 19, 20, 21 lapai);

- užduočių lapai, kuriuose atsakymai įrašomi nuvalomu rašikliu (20, 21 lapai).

Žaidimas pradedamas vyriškosios ir moteriškosios giminės nustatymo mokymu / įtvirtinimu (1–3 lapai). Vaikas, pasirinkęs paveikslėlio kortelę, įvardija nupieštą daiktą, nustato žodžio giminę ir deda kortelę į vieną arba kitą užduočių lapo pusę. Jeigu nustatyti žodžio giminę sekasi sunkiai, reikalingos papildomos užduotys, kad vaikas pasiruoštų tolimesniam darbui su šia priemone.

Po to pereinama prie kiekinių skaitvardžių derinimo su daiktavardžiais (4–27 lapai). Kiekviename lape yra pateikta sakinių (mėlyna spalva – vyriškoji giminė, raudona spalva – moteriškoji giminė), kuriuos vaikas turi sudaryti pagal analogiją su visais lape esančiais paveikslėliais, pavyzdžių. Lapų apačioje pateikta orientacinių būdvardžių ir daiktavardžių junginių, kuriuos galima panaudoti daiktų apibūdinimui ir sakinių sudarymui (pirmiausia leisti vaikui pačiam apibūdinti daiktą pagal matomą vaizdą ar patirtį, o po to jam padėti orientaciniais žodžiais). Sudaromi sakiniai, panaudojant reikiamo linksnio būdvardžius su daiktavardžiais, ir užduoties lape uždedama maža paveikslėlio kortelė arba sujungiami paveikslėliai (žiūrėti pagal sutartinius ženklus).

 

     

Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų