shopping_cart0 Krepšelis

Leidykla „Lucilijus“, Stoties g. 5, 2 aukštas, Šiauliai

Valentina Šimkuvienė, Regina Tamulaitienė. ANTIKOS KULTŪROS BRUOŽAI ! SU DEFEKTAIS !

ISBN: 9955-564-89-X
2,30 €
1 vnt.
Apie prekę

Laikotarpis, prasidėjęs graikų kultūros suklestėjimu ir pasibaigęs Romos imperijos žlugimu, vadinamas Antikos laikotarpiu (VI a. pr. Kr. – 476 m.). Antikos pavadinimas kilo iš lotyniško žodžio antiąuus – senovinis, senas. Pirmą kartą šis terminas pavartotas XV a., Renesanso epochoje.

Egipto ir Artimųjų Rytų civilizacijų veikiamas pietinėse Viduržemio jūros pakrantėse formavosi svarbus kultūros židinys – antikinės Graikijos ir Romos kultūra, padariusi stiprią įtaką visos vėlesnės Vakarų kultūros raidai. Tarp senųjų pasaulio kultūrinių tradicijų antikinė yra palyginti jauna, kadangi seniausieji jos epiniai paminklai datuojami tik VIII–VII a. pr. Kr.

Keletą šimtmečių jauna graikų kultūra plėtojosi stipriai veikiama graikams gerai žinomų senųjų Egipto ir Artimųjų Rytų civilizacijų sukurtų vertybių. Į Rytus orientavosi graikų mitologija, literatūra, mokslas, meno laimėjimai. Iš finikiečių graikai perėmė raštą, navigacijos žinias, iš Egipto ir Babilono – matematikos, astronomijos, medicinos, architektūros ir kitų mokslo ir meno sričių paslaptis.

Graikija buvo pirma Europos šalis, kurioje taip suklestėjo kultūra. Graikiškų pasaulyje, kuris buvo artimai susijęs su Senovės Rytų civilizacijų centrais, suklestėjo filosofija ir estetika. Čia gimė senovės graikų herojinis epas, lyrinė poezija. Graikijoje Įstatymus balsavimu tvirtino tautos susirinkimas, o graikų miestas – polis – tapo Europos demokratijos pavyzdžiu. Daugybė graikiškų žodžių (istorija, idėja, chronologija, aritmetika) šiandien vartojami kaip tarptautiniai. Senovės graikų architektūra ir skulptūra tapo pavyzdžiu, iš kurio mokėsi vėlesnių laikų įvairių tautų skulptoriai ir architektai. Graikai sukūrė teatrą, statė šventyklas, steigė mokyklas, pradėjo rengti Olimpines žaidynes.

Leidykla „Lucilijus“, 2004, 80 psl.

SVARBU! Šių knygų kaina yra mažensė, nes knygos turi didesnius ar mažesnius nusidėvėjimo defektus. 

Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų