shopping_cart0 Krepšelis

Leidykla „Lucilijus“, Stoties g. 5, 2 aukštas, Šiauliai

Sud. Vytautas Šalavėjus. KNYGA – PILIETIS – TAUTA ! SU DEFEKTAIS !

ISBN: 978-9955-32-025-8
1,50 €
1 vnt.
Apie prekę

Knyga – visaverčio gyvenimo, kultūros, tautos dalis. Skaitymas – tai galimybė pažinti pasaulį ir save. Tačiau šia galimybe vis mažiau žmonių naudojasi (ypač jaunimo, mokinių). Šiuolaikinis žmo­gus linkęs laisvalaikį praleisti prie televizoriaus, kompiuterio, o ne su knyga. Nebelieka skaitymo tradicijų šeimose. Vis mažiau bendraudami su knyga mokiniai tolsta nuo žodyno turtinimo, įdomių tekstų kūrimo, rečiau lankomasi muziejuose, teatruose, parodose, todėl natūralu, kad kai kurie nebežino net rašytojų pavardžių, reikšmingų datų ir pan.

Problemos aktualumą patvirtina ir tai, jog 2007-ieji paskelbti Kultūros, o 2008-ieji – Skaitymo metais, taip pat praėjusiais metais LR vyriausybės priimta Skaitymo skatinimo programa. Jau dabar Lietuvoje organizuojama nemažai renginių Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui - vienam reikšmingiausių XXI a. tautos jubiliejų.

Spręsdama anksčiau įvardytas problemas, Šiaulių „Saulėtekio" vidurinės mokyklos mokytojų grupė parašė ir įgyvendino pilietinio ir tautinio ugdymo projektą „Knyga – pilietis – tauta“. Veikla orientuota į įvairių valstybinių, tautinių švenčių, reikšmingų kultūros istorijos įvykių populiarinimą. Buvo organizuota renginių ne tik jau žinomoms datoms (Knygnešio dienai, Žemės dienai, Europos dienai ir pan.), bet ir bandyta populiarinti jubiliejų minėjimą (organizuoti renginiai švedų rašytojos A. Lindgren 100-osioms; gimimo metinėms, poeto Maironio 145-osioms gimimo metinėms) bei paieškoti mažiau žinomu datų (Nobelio diena).

<...>

Ši knyga – tai tik mažas didelio darbo atspindys, į kurią sudėti respublikinio konkurso „Norime Nobelio“ laureatų darbai bei trumpai aprašyta projekto veikla.

Leidykla „Lucilijus, 2007, 120 psl.

SVARBU! Šių knygų kaina yra žemesnė, nes knygos turi didesnius ar mažesnius nusidėvėjimo defektus (palankstyti kampai, apsitrynę viršeliai, užklijuotos / nuplėštos kainų etiketės ir pan.). 

Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų