shopping_cart0 Krepšelis

Leidykla „Lucilijus“, Stoties g. 5, 2 aukštas, Šiauliai

Daiva Norvaišaitė. LIETUVIŲ KALBOS KULTŪRA


3,60 €
1 vnt.
Apie prekę

Rengiant šį leidinį atsižvelgta į tai, kad apibendrinto kalbos kultūros kurso studentai yra neišėję gimnazijoje ar vidurinėje mokykloje, kadangi kalbos kultūros temos yra integruojamos į visų pakopų lietuvių kalbos programas. Dėl to pagrindinis dėmesys kreiptas ne vien į specialybės kalbą, bet nevengta aptarti ir dažnų, nuolat girdimų kalbos normų pažeidimų, turinčių įtakos specialybės kalbai. Dažnai viešoje vartosenoje girdimi nenorminiai kalbos variantai labai veikia visą bendrinę, o kartu ir kiekvieną konkrečią specialybės kalbą.

Tikslai ir uždaviniai:

  • išmokyti taisyklingai vartoti dabartinę lietuvių kalbą;
  • supažindinti su bendrinės kalbos normomis ir klaidomis, būdingomis įvairiems kalbos lygmenims: fonetikai, akcentologijai, žodžių darybai, morfologijai, leksikai ir sintaksei.

Studentai kartoja ir gilina tai, ką jau mokėsi anksčiau, kalbos kultūros paskaitos suteikia puikią galimybę gerinti taisyklingos kalbos įgūdžius.Kiekvieno žmogaus darbe vienas iš pagrindinių uždavinių turėtų būti kalbėti taisyklinga, sodria ir skambia lietuvių kalba. Taigi studentams šnekamosios kalbos žodį teks paversti kultūringo dalykinio bendravimo priemone. Studentai privalo skirti svetimybes, žargonizmus, nenorminės reikšmės žodžius, atpažinti neteiktinus vertalus, nenormine reikšme vartojamus žodžius ir netaisyklingos darybos žodžius; mokėti taikyti praktines kirčiavimo taisykles, taisyklingai kirčiuoti terminus (be žodyno), gebėti tobulinti šnekamąją ir rašomąją kalbą, domėtis kalbos kultūros naujovėmis ir perspektyvomis. Todėl šis mokomasis leidinys padės formuoti kalbos įgūdžius būsimoje studentų profesinėje veikloje.Mokomoji priemonė parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatymu, įstatymą lydinčiais aktais, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nutarimais, nusakančiais kalbos normas bei jų vartojimą.Mokomąją priemonę sudaro įvadas ir aštuoni skyriai. Beveik kiekviename skyriuje yra mokymuisi skirtų užduočių.

Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų