shopping_cart0 Krepšelis

Leidykla „Lucilijus“, Stoties g. 5, 2 aukštas, Šiauliai

Asta Širiakovienė, Jūratė Klimienė, Ingrida Špūraitė-Grinkienė. TEKSTILĖS DARBAI PRADINĖSE KLASĖSE


4,80 €
1 vnt.
Apie prekę

Tekstilės darbų pamokose vaikai išmoksta pinti, nerti, siuvinėti, austi, prižiūrėti savo drabužius, susipažįsta su jų priežiūros ženklais, sužino, kaip juos skalbti. Vaikų kūrybai tinka įvairios medžiagos: siūlai, audiniai, kailis, oda, sagos, karoliukai, sagtelės ir kt. Pedagogas gali pasiūlyti atlikti kūrybines užduotis iš karpytų siūlų, nertų pynelių, siūti žaislus arba spektaklio personažus iš kojinių, pirštinių, austi, dekoruoti audinį sagomis ir kt. Originalios kūrybinės užduotys padeda lengviau įvaldyti įvairias technikas, ugdo gebėjimus, daro įtaką vaiko asmenybės raidai. Žaismingai vedamos tekstilės darbų pamokos ugdo meninę ir estetinę kompetencijas, atskleidžia ir plėtoja kūrybines vaiko galias, ugdo būsimą vartotoją.

Tekstilės darbų pamokos palankios vaikų kūrybinei raiškai, tačiau iš patirties žinome, kad ne visuomet šitai pavyksta pasiekti, nes daug kas priklauso nuo ekonominės padėties, nuo pačių pedagogų kompetencijos, laiko, be to, trūksta metodinės literatūros. Kūrybingam mokytojui neturėtų būti sunku suderinti šių dienų pažangias technologijas ir programų reikalavimus, drąsiau taikyti aktyvaus ir netradicinio mokymo(si) metodus ir kt.

Tekstilės darbai pradinėse klasėse turėtų būti įvairesni, įdomesni, skiriama daugiau kūrybinių užduočių. Pedagogai galėtų taikyti ne tik individualaus, bet ir grupinio bei kolektyvinio darbo formas. Tai suteikia daugiau galimybių diferencijuoti užduotis, kurti palankesnę kūrybinę atmosferą.

Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų