shopping_cart0 Krepšelis

Leidykla „Lucilijus“, Stoties g. 5, 2 aukštas, Šiauliai

Algimantas Jukna-Giedrikas. Lemties broliai

ISBN: 9786099615905
14,00 €
1 vnt.
Apie prekę

Knygoje „Lemties broliai“ trumpai aprašytos aplinkybės, nulėmusios skaudžius Lietuvos istorijos įvykius. Lietuvos politikų elgesį prieš 1940 m. birželio 15 d. Sovietų Sąjungos okupaciją ir po jos atspindi Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio ir paskutinio ministrų Tarybos posėdžio dalyvio, žemės ūkio ministro Juozo Audėno prisiminimai.

Pateikiamos Molotovo-Ribentropo pakto slaptųjų protokolų kopijos ir informacija apie sovietų ir nacių suokalbį. Parodomos tragiškos pasekmės, kurias patyrė Lietuva po sovietų ir vėliau sekusios nacių okupacijos, sovietų sugrįžimo, pokario partizanų kovų ir lietuvos žmonių tremčių bei patirto teroro.

Ateitis siejasi su praeitimi, todėl prisimenami ir tolimesnės praeities lemtingi įvykiai. 1795 m. Lietuvos-Lenkijos valstybės sužlugdymas ir carinės Rusijos okupacija, kuri tęsėsi per devynioliktą ir dalį dvidešimto amžiaus. 1831 ir 1863 m. sukilimai ir 1944-1945 m. partizanų kovos - laisvės kovų kelio stotys, nulėmusios Lietuvos, Lenkijos ir kitų pavergtų tautų išsilaisvinimą.

Knygoje „Lemties broliai“ pateikti Biržų krašto partizano Broniaus Krivicko eilėraščiai ir politologiniai tekstai.

 

Išleido: A. Juknos projektai

Išleidimo metai: 2016.

Apimtis: 276 p.

Formatas: 21x21 cm.

 

Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų