shopping_cart0 Atverti

Leidykla „Lucilijus“, Stoties g. 5, 2 aukštas, Šiauliai

Aldona Andrijanova. ŽAISK IR KALBĖK


5,00 €
Apie prekę

Leidinio „Žaisk ir kalbėk“ pagrindinis tikslas – padėti ikimokyklinio, priešmokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams per žaidimą įsitvirtinti garsų tarimą, kartu turtinant žodyną, formuojant gramatinio taisyklingumo ir rišliosios kalbos įgūdžius. Kiekviena užduotis, trumpesnė ar ilgesnė, – logopedinių pratybų dalis, žaidimais ir žaidiminiais elementais, įeinančiais į rimtas užduotis, siekiama ne tik minėtų, bet ir kitų ugdymo tikslų: regimojo, girdimojo, lytėjimo suvokimo, dėmesio, atminties lavinimo.

Dažnai teks ir galveles pasukti: spręsti kryžiažodžius, pertvarkyti sakinius nesąmones, lyginti daiktus, apibendrinti ir pan. Pokštai, humoras tekstuose ir paveikslėliuose žadins fantaziją, linksmai nuteiks – sukurs teigiamą emocinį foną, tokį svarbų ugdymo procese. Įterpiami tautosakos perliukai – mįslės, patarlės, eilėraštukai, žaidimai – padės pajausti gimtosios kalbos grožį. Kai kurie liaudies žaidimai adaptuoti garsams įtvirtinti (didaktiniai, judrieji). Gausu paveikslėlių, kurie dažniausiai yra žaidimo pagrindas, o kai kur – iliustracija.

Kalbinės užduotys pateikiamos remiantis įtvirtinamu garsu ir leksine tema. Pradžioje – tie garsai, kurie vaiko kalboje, esant normaliai jos raidai, atsiranda anksčiausiai: b, d, k, v. Pabaigoje – sunkiausiai ir vėliau išmokstami: i, i, l, r. Daug pratimų skirta opoziciniams garsams diferencijuoti b-p, k-9, i-i, l-r ir kt.

Žodynas plečiamas retesnės vartosenos daiktavardžiais, erdvinius santykius nusakančiais prielinksniais, prieveiksmiais ir kitomis kalbos dalimis. Yra užduočių, skatinančių sudaryti naujus žodžius su priesagomis, paieškoti sinonimų, antonimų.

Apimtis: 60 psl.

Leidykla „Lucilijus“, 2016 m.


Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų


© 2019. Leidykla Lucilijus