shopping_cart0 Krepšelis

Leidykla „Lucilijus“, Stoties g. 5, 2 aukštas, Šiauliai

Aistė Fiurst, Laima Paulauskienė, Loreta Angliovienė. ​Ugdymo priemonė „ŽODŽIŲ LIETUS“

ISBN: 978-9955-32-335-8
10,00 € 13,08 €
Apie prekę

gdymo priemonė skirta ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus ir pradinių klasių mokiniams turtinti aktyvųjį žodyną apibendrinamosiomis sąvokomis.

Leidinyje yra 34 sąvokos, kiekvienai apibendrinamajai sąvokai skirti 5 piešiniai ir 5 žodžiai. Apibendrinamosios sąvokos pateikiamos sunkėjančia tvarka: visų pirma supažindinama su vaiko artimojoje aplinkoje matomais daiktais, vėliau, su rečiau kasdienėje kalboje vartojamais žodžiais. Siekiant išplėsti ir turtinti žodyną, pateikiamos užduotys, nurodoma apibūdinti kiekvieną iš nurodytų šių daiktų.

Ugdymo priemonė padės ugdantiems mokytojams ir tėvams turtinti aktyvųjį vaikų žodyną, lavins atmintį, dėmesį, mąstymą, plės pažintinės veiklos gebėjimus.

Ugdymo(si) priemonėje „Žodžių lietus“ lašeliais krinta 340 žodžių (iš jų 170 su paveikslėliais), kurie praturtins gražią lietuvišką vaiko kalbą.

Naudodamiesi šia priemone, nuosekliai versdami paveikslėlių korteles, vaikai gebės sudėti į vieną eilę po 5 tos pačios grupės žodžius.

Sunkinant užduotį, kitose kortelių pusėse vaikas turės surasti parašytus, bet be paveikslėlių tos pačios grupės žodžius, sudėti juos į vieną eilę ir rasti užrašytą atsakymą.

Kortelių su žodžiais skiriama papildoma užduotis – ne tik pasakyti vienos ar kitos apibendrinamosios kategorijos žodžius, bet ir apibūdinti patį daiktą, atskleidžiant jo paskirtį, išvaizdą ir kt. savybes. Užduočiai palengvinti kiekvienam parašytam žodžiui pateikiama po 2 galimus apibūdinimo pavyzdžius, o kitus vaikas sugalvoti turi pats.

Vaikas skatinamas vartoti sudėtingesnius, vaizdingus, sudurtinius žodžius.

Leidykla „Lucilijus“, 2016 m.


Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų


© 2020. Leidykla Lucilijus